Stoisko CENAGIS na 14. Forum Rozwoju Mazowsza

• Post category:Aktualności
You are currently viewing Stoisko CENAGIS na 14. Forum Rozwoju Mazowsza

W dniu 15 października zespół Centrum Analiz Geoprzestrzennych i Satelitarnych (CENAGIS) Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej miał przyjemność zaprezentować się na stoisku w ramach 14. Forum Rozwoju Mazowsza. W tym roku wśród wielu gości mieliśmy nawet dwa niezwykłe roboty, który postanowiły właśnie u nas ze sobą się zaprzyjaźnić 😊 Jeden to znany pies Spot firmy Boston Dynamics z Centrum Nauki Kopernik, a drugi to Sirius zbudowany przez studentów Wydziału Mechanicznego, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej (SKA Robotics).

Na Forum prezentowaliśmy naszą ofertę – przede wszystkim dostęp do unikatowej platformy analitycznej działającej w ramach klastrów obliczeniowych MERKATOR i ROMER. Niezwykły zestaw oprogramowania i danych pozwala na wykonywanie zaawansowanych eksperymentów naszym partnerom,  a także testowanie swoich rozwiązań przed wdrożeniem produkcyjnym. Razem z innymi współpracującymi uczelniami w ramach Sieci Analiz Geoprzestrzennych możemy również zaoferować wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych analizy geoprzestrzennych, w tym z użyciem sztucznej inteligencji.

Dziękujemy Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych za owocną współpracę!